Wysprzątali tereny wokół Pniowca i Gzelu

Blisko 100 osób wzięło udział w wiosennym sprzątaniu terenów wokół Pniowca i Gzelu w rybnickiej dzielnicy Chwałęcice. Inicjatorami akcji była należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundacja Elektrowni Rybnik oraz Stowarzyszenie Działań Lokalnych CHWALYNCIOK.

W sobotę, 30 kwietnia mieszkańcy Rybnika przy wsparciu strażaków oraz grupy obywateli z Ukrainy goszczących w Chwałęcicach wspólnie sprzątali tereny leśne i ścieżki wokół Pniowca i Gzelu. Uczestnicy wyposażeni w rękawiczki i worki podzieleni na kilka grup zebrali sporą ilość zalegających na tym obszarze śmieci.

Troska o środowisko naturalne jest ważnym elementem w codziennej działalności Fundacji Elektrowni Rybnik. Niestety, ciągle nie brak osób, które nie potrafią uszanować przyrody. Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, szkodzą faunie i florze, ale też zniechęcają do spacerów, dlatego regularnie angażujemy się w akcje takie jak ta, dbając o nasze najbliższe otoczenie i zarazem edukując – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Po zakończonej pracy wszyscy spotkali się w Centrum Aktywności Lokalnej na minipikniku. Była wata cukrowa, popcorn i wspólne grillowanie, nie mogło zabraknąć również akcentów ukraińskich, które wywołały wzruszenie zebranych.