Potrójny Dzień Dziecka z Fundacją Elektrowni Rybnik

Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Fundacja Elektrowni Rybnik zawsze stara się jak najlepiej zorganizować ten wyjątkowy czas i wypełnić go licznymi atrakcjami.

W tym roku wraz z sekcjami działającymi przy Fundacji postanowiliśmy nieco wydłużyć święto najmłodszych i zamiast jednego – mieliśmy potrójny Dzień Dziecka.

Dzieci uwielbiają się ruszać, a ich chęć do zdobywania przestrzeni i aktywnej zabawy jest wręcz niepohamowana. Stąd pomysł na dwa urozmaicone dni w formule, która łączy rywalizację z ciekawą rozrywką.

W sobotę, 28 maja sekcja bowlingowa zaprosiła najmłodszych na kręgielnie, gdzie prawie 20 dzieci poprzez zabawę poznawała tajniki bowlingu. Oczywiście nikt nie dawał za wygraną i każdy chciał strącić jak najwięcej kręgli. Z kolei w niedzielę, 29 maja młodzi miłośnicy łowienia ryb wzięli udział w wędkarskim dniu dziecka zorganizowanym przez naszą sekcję. Blisko 50 uczestników metodą dowolną starało się złapać jak największy okaz, oczywiście po złowieniu i zważeniu wszystkie ryby zostały wypuszczone do wody.

W tym roku chcieliśmy, aby święto naszych najmłodszych trwało trochę dłużej niż tylko jeden dzień. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest każdy uśmiech dziecka, stąd taka inicjatywa, dzięki której czasu i powodów do radości oraz dobrej zabawy było jeszcze więcej – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Po dwóch bardzo ciekawych i aktywnych dniach ostatnim akcentem Dnia Dziecka była niedziela, 5 czerwca, kiedy to na Sali widowiskowej Fundacji Elektrowni Rybnik dla dzieci wystąpił teatrzyk „TAK”. Specjalnie przygotowany spektakl „O pchle, co manier nie miała” zawierał elementy interaktywnych animacji oraz języka angielskiego. Do wspólnej zabawy połączonej z nauką języka zaprosiliśmy również naszych najmłodszych gości z Ukrainy, którzy obecnie przebywają w Fundacji. Oprócz dobrej zabawy dla wszystkich dzieci były przygotowane drobne upominki.