NASZA MISJA

Misją Fundacji Elektrowni Rybnik jest wspieranie pozytywnych inicjatyw społecznych, społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wziąć udział we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Fundacja Elektrowni Rybnik uczy świadomego korzystania z zasobów energetycznych ziemi, wyzwala energię do poszukiwania i tworzenia rozwiązań dla lepszej jakości życia wszystkich ludzi, wspiera rozwój lokalny i solidaryzuje się w działaniach na rzecz aktywności do życia obywatelskiego.

DZIAŁAMY, POMAGAMY…

Zakres działań od lat jest wielokierunkowy. Promujemy zdrowie, ale i stawiamy na całoroczną działalność edukacyjną, kulturalną i sportową.

Chcemy na co dzień poprzez pracę naszego zespołu nieść ludziom nadzieję i utwierdzić ich w przekonaniu, że jeszcze są Fundacje, które myślą o drugim człowieku, jego potrzebach i możliwościach bez względu na wiek, status czy pochodzenie.

Realizujemy z pomocą innych stowarzyszeń, Fundacji wydarzenia dla osób niepełnosprawnych, które potrzebują specjalistycznych zajęć rehabilitacyjnych. Zawsze chętnie udostępniamy pływalnię i inne nasze obiekty osobom, którym korzystanie z nich przynosi ulgę w cierpieniu i daje wiele satysfakcji. Cały kompleks rehabilitacyjno-rekreacyjny został po części przystosowany do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych. Dzięki temu bez żadnych ograniczeń mogą w pełni korzystać z zabiegów, konsultacji i terapii.