SAUNA INFRARED

Sauna infrared

Kabina infrared (IR) przypomina tradycyjną saunę i często jest z nią mylona. To co rzeczywiście łączy to oddziaływanie ciepłem, które regeneruje i oczyszcza organizm. Ciepło wytwarzane przez lampy podczerwieni wnika głęboko (do 4 cm) w ciało i rozgrzewa tkanki od wewnątrz. Promieniowanie IR dzięki głębszej penetracji wywołuje o wiele intensywniejsze zmiany w układach i narządach człowieka niż ciepło działające na organizm powierzchownie.

W wyniku działania promieni IR dochodzi do:

• poprawy układu sercowo naczyniowego poprzez zwiększenie pojemności wyrzutowej serca i częstotliwości akcji serca
  • przyśpieszenia przemiany materii co wpływa na utrzymanie zgrabnej sylwetki, pozbycia się toksyn oraz tłuszczu co w efekcie daje pozbycie się cellulitu opierając się na założeniu że podniesienie temperatury ciała o 10 stopni przyspiesza przemianę materii o ok. 30 %
  • zwiększenia elastyczności elementów miękkich stawu poprzez rozciągnięcie więzadeł, torebek stawowych, ścięgien, powięzi i błony maziowej stawu średnio o ok. 0,5 – 0,9 %.

Korzystanie z sauny IR

Po kąpieli pod natryskiem wchodzi się do kabiny (rozgrzewanie trwa 10 – 15 min). Podczas przebywania w kabinie dochodzi do ogrzewania ciała w wyniku działania promieni IR i wytworzenie ciepła wewnętrznego, w wyniku którego uruchamiają się procesy oddawania ciepła w postaci pocenia się. Stopień i szybkość pocenia zależą od masy ciała, wieku, typu budowy ciała. Po osiągnięciu żądanej temperatury promienniki IR wyłączają się i następuje proces schładzania ciała. W trakcie przebywania w kabinie wywietrzniki górne powinny być otwarte w przeciwnym razie dojdzie do szybszego wyłączenia się żarników. Należy zabrać ze sobą ręcznik do siedzenia, pod stopy i do ocierania potu. Seans trwa 35 min, po nim warto wziąć prysznic i napić się wody lub soku. Z kabiny można korzystać codziennie. Z kabiny mogą korzystać dzieci i osoby starsze (zawsze po zaciągnięciu porady lekarza). Szczególną ostrożność należy zachować przy obecności implantów chirurgicznych, wszczepów silikonowych, przyjmowaniu preparatów farmakologicznych, stosowaniu różnego rodzaju maści.

Wskazania:

Łagodzi ból różnego pochodzenia:

• bóle pleców wywołane stresem, przemęczeniem, chorobą zwyrodnieniową
  • bóle stawów spowodowane intensywnym wysiłkiem
  • bóle pochodzenie niedokrwiennego

Przeciwwskazania:

• niedoczynność nadnerczy
  • układowy liszaj rumieniowaty
  • stwardnienie rozsiane
  • ostry uraz stawu
  • hemofilia lub skłonność do krwotoków
  • ciąża