OFPA 2023 zakończona

Po raz dwudziesty siódmy oczy wszystkich miłośników piosenki artystycznej i poetyckiej zwrócone były w kierunku Rybnika, gdzie w dniach 21-24 września br. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Elektrowni Rybnik, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Dwudniowe przesłuchania eliminacyjne w Fundacji Elektrowni Rybnik wyłoniły 10 najlepszych wokalistów, którzy zaprezentowali się podczas sobotniego Finału Konkursu Krajowego. Przed publicznością wystąpił również laureat 26. OFPA – Krzysztof Stępień, a zwieńczeniem wieczoru był koncert Hanny Banaszak oraz ogłoszenie werdyktu Jury, które w składzie prof. Jacek Glenc (przewodniczący), Iwona Loranc, Jacek Bończyk i Grzegorz Tomczak wskazało laureatów 27. edycji OFPA.

Grand Prix 27. OFPA – Joanna Wojtkiewicz

I nagroda – Katarzyna Kazuba

II nagroda – Sargis Davtyan

III nagroda – Magdalena Białorucka-Ogorzelec

Nagroda dla najlepszego akompaniatora – Mateusz Kaszuba

Nominacja do 59. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2023 – Sargis Davtyan, Hanna Ciupak, Kacper Bator

Nominacja do Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA – Katarzyna Kazuba

Fundacja Elektrowni Rybnik za cel stawia sobie m.in. propagowanie wśród lokalnej społeczności kultury muzycznej na najwyższym poziomie. Za nami 27. już edycja rybnickiego festiwalu OFPA, która niezmiennie, każdego roku przynosi wiele pozytywnych wzruszeń nam, jako organizatorom, ale również, a może przede wszystkim, uczestnikom i wiernej festiwalowej publiczności – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Niedziela, to tradycyjnie koncert laureatów, podczas którego przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się najlepsi wokaliści 27. OFPA.
Na zakończenie festiwalu z energetyczną dawką muzyki wystąpiła Ania Dąbrowska.