Akcja krwiodawstwa

Za nami kolejna zakończona sukcesem akcja krwiodawstwa w Rybniku.

We wtorkowy poranek na terenie parkingu przy basenie Fundacji Elektrowni Rybnik podstawiony został autobus do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Pomimo trwających wakacji, wyjazdów i jak zawsze mnóstwa innych spraw nasi krwiodawcy nie zawiedli. W trakcie trwającej cztery godziny zbiórki udało się pobrać blisko dziesięć litrów krwi od dwudziestu dwóch dawców, w tym cztery kobiet i osiemnastu mężczyzn. Co napawa optymizmem, jedna osoba oddała krew po raz pierwszy, dołączając do grona krwiodawców – osób, którym dzielenie się tym, co najcenniejsze, umożliwia nie tylko dobry stan zdrowia, ale nade wszystko uwrażliwienie na potrzeby innych.

Wakacje to bardzo ważny czas w centrach krwiodawstwa. W tym okresie zwykle brakuje krwi, co powoduje wiele czynników, między innymi większa ilość wypadków drogowych, jak i zmniejszona ilość osób oddających krew. Tym bardziej więc cieszy akcja Fundacji Elektrowni Rybnik i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza, a nade wszystko – osiągnięty w dzisiejszym dniu wynik. Kolejną akcję planujemy zorganizować jesienią. Chętnych już dziś serdecznie zapraszamy.