Noc Świętojańska i powitanie lata 2023

Już po raz trzeci Fundacja Elektrowni Rybnik zorganizowała Noc Świętojańską z powitaniem lata. Wydarzenie odbyło się w piątek, 23 czerwca na terenach zielonych Fundacji nad Zalewem Rybnickim.

Mimo kapryśnej pogody kilkuset rybniczan świętowało powitanie lata podczas Nocy Świętojańskiej w Fundacji. Wydarzenie rozpoczęło się od wokalnych prezentacji podopiecznych instruktorki śpiewu Anny Porwoł oraz zabaw dla dzieci przygotowanych przez prowadzącego Łukasza. Punktem kulminacyjnym był wspaniały koncert zespołu Krywań, który porwał publiczność swym góralskim show. Finał imprezy zwieńczyło ognisko i wspólny korowód nad wody Zalewu Rybnickiego w rytm etnicznie brzmiących, słowiańskich pieśni w wykonaniu formacji ZAWIAŁO.

Oprócz występów artystycznych na uczestników wydarzenia czekały liczne dodatkowe atrakcje, m.in.: animacje dla dzieci, dmuchańce, warsztaty zaplatania wianków, pokazy AIKIDO, nie zabrakło również gratisowego popcornu, waty cukrowej, malowania buziek oraz kiermaszu rękodzieł wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Latarnia” z Rybnika.

W tym roku wydarzenie połączono z zakończeniem sezonu szkółek: nauki pływania i tenisa ziemnego. Z tej okazji odbyły się turnieje dla najmłodszych, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

W organizację imprezy czynnie włączyły się: Rada Dzielnicy „Rybnicka Kuźnia”, Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Chwalynciok” oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jejkowice.