Zakończenie projektu „Ptasie lokum”

Ponad 100 budek lęgowych zamontowanych w otoczeniu Fundacji Elektrowni Rybnik i edukacyjna tablica – to efekt proekologicznego projektu fundacji „Ptasie lokum”, realizowanego od ubiegłego roku wraz z  Nadleśnictwem Rybnik oraz Przedszkolem nr 37 im. Juliana Tuwima w Rybniku – Rybnickiej Kuźni przy wsparciu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Prowadząc swoją podstawową działalność biznesową, jaką jest wydobycie węgla i produkcja ponad 30 proc. krajowej energii elektrycznej, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kładzie olbrzymi nacisk na dbałość o ochronę środowiska, szczególnie na obszarach prowadzenia swojej działalności. Inicjatywa montażu budek lęgowych w pobliżu rybnickiej fundacji oraz  Elektrowni Rybnik, kontynuowana od ubiegłego roku to projekt edukacyjny, mający na celu ukształtowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. 

Fundacja Elektrowni Rybnik, realizując swe cele statutowe, kładzie duży nacisk na działania proekologiczne i edukacyjne. Stąd pomysł edukacyjnego projektu, którego założeniem było wykorzystanie drzewostanu terenów przyległych do fundacji i montaż budek lęgowych – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes Fundacji Elektrowni Rybnik.

Fundacja zrealizowała swój projekt we współpracy z Nadleśnictwem Rybnik oraz Przedszkolem nr 37 im. Juliana Tuwima w Rybniku – Rybnickiej Kuźni przy wsparciu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Projekt oficjalnie zakończył się 21 marca. W obecności przedstawiciela Nadleśnictwa Rybnik oraz dzieci z przedszkola nr 37 na zielonych terenach fundacji odsłonięto tablicę, na której znalazły się wskazówki, jak poprawnie przygotować i zawiesić skrzynkę lęgową. Wiosenne spotkanie uatrakcyjniły plenerowe zajęcia edukacyjne i plastyczne dla przedszkolaków.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.