Wielkie sprzątanie rzeki Rudy

Dwunastą edycję Wielkiego Sprzątania Rzeki Rudy wsparła PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka
z Grupy PGE. Rzeka doprowadza m.in. wodę do zbiornika, który wykorzystywany jest do chłodzenia bloków energetycznych Elektrowni Rybnik.

Ponad 150 kajakarzy czyściło rzekę z puszek, butelek i innych odpadów, których – jak przyznają organizatorzy akcji –
z roku na rok jest coraz mniej. W tej społecznej inicjatywie od początku bierze udział Elektrownia Rybnik. Akcja jest organizowana od 12 lat na terenie Rybnika i okolic. Jej inicjatorami są członkowie Stowarzyszenia „Aktywni”, którzy zachęcają mieszkańców miasta do oczyszczania rzeki, stanowiącej wizytówkę i nieodłączny element krajobrazu Rybnika.

Ruda to rzeka, która jest szczególnie ważna nie tylko dla elektrowni, ale także dla mieszkańców Rybnika i okolic. Jest popularnym miejscem rekreacji dla rybniczan i jedną z najczystszych rzek w Polsce. Bardzo zależy nam na tym, aby tak pozostało, dlatego od lat angażujemy się w akcje takie jak ta, dbając o nasze najbliższe otoczenie – mówi Krzysztof Matula, dyrektor Elektrowni Rybnik.

Rzeka, która jest prawym dopływem Odry, ma także szczególne znaczenie dla rybnickich energetyków, ponieważ dzięki niej istnieje Jezioro Rybnickie – sztuczny zbiornik wodny chłodzący bloki elektrowni.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.