Sportowa Senioriada 2023

Radość spotkania i rywalizacja fair play – za nami tegoroczna edycja Sportowej Senioriady

Blisko 130 uczestników wzięło udział w Sportowej Senioriadzie 2023, która odbyła się w sobotę 20 maja br. w Fundacji Elektrowni Rybnik. Zawodnicy po 60 roku życia reprezentujący Brenną, Gliwice, Wodzisław Śląski, Żory oraz oczywiście Rybnik zmierzyli się w następujących dyscyplinach: szachy, tenis stołowy, nordic walking na dystansie 2550 metrów, pływanie na dystansie 50 metrów, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową oraz bieg przełajowy na 450 metrów.

W obiektach i na terenach zielonych Fundacji staje dziś w sportowe szranki kwiat naszych lokalnych społeczności – rodzice i dziadkowie, mentorzy, autorytety w różnorodnych dziedzinach, osoby pełne życiowych doświadczeń i mądrości, prezentujący budzącą podziw aktywność i wigor”powiedziała Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Warto podkreślić, że najstarsza zawodniczka tegorocznej Senioriady, Pani Krystyna z Gliwic, ma 85 lat, zaś najstarszy zawodnik, Pan Jan z Wodzisławia Śląskiego – 93 lata.

Organizacja tegorocznej Sportowej Senioriady po raz kolejny utwierdziła nas w przekonaniu, że tego rodzaju działania propagujące aktywne formy wypoczynku, podnoszące sprawność fizyczną poprzez czynny udział w zawodach sportowych, a przede wszystkim dbania o własne zdrowie są niezbędne w życiu. Patrząc na uśmiech seniorów mamy pewność, że cel został osiągnięty. Wśród zawodników jest liczne grono osób, które identyfikują się z tym wydarzeniem od samego początku jego organizacji. To ogromna radość widzieć seniorów, którzy z przejęciem wymieniają się doświadczeniami na gruncie sportowo-rekreacyjnym, a po zakończonych zmaganiach sportowych integrują się przy wspólnej zabawie – podsumowała Barbara Śmieja, wiceprezes zarządu Fundacji i zarazem koordynator wydarzenia.

Po zakończeniu sportowych zmagań w pięknych plenerach Fundacji Elektrowni Rybnik odbyło się uroczyste wręczenie medali. Zawodnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dopisała piękna pogoda, uczestników imprezy nie opuszczały dobry humor, duch sportowej rywalizacji i nade wszystko imponująca energia. By wykorzystać w pełni wspólnie spędzony czas po dekoracji odbyła się biesiada oraz zabawa z DJ-em, a na pamiątkę każdy z uczestników miał możliwość utrwalić radosne chwile w fotobudce. Wzruszającym momentem tegorocznego wydarzenia było też wspólne „Sto lat!” odśpiewane dla Pana Tadeusza z Rybnika, który świętował w tym wyjątkowym gronie swe 71 urodziny.

KLASYFIKACJA MEDALOWA:

I miejsce – drużyna z Gliwic

II miejsce – drużyna z Rybnika

III miejsce – drużyna z Wodzisławia Śląskiego

IV miejsce – drużyna z Żor

V miejsce – drużyna z Brennej

Organizatorem Sportowej Senioriady jest należąca do PGE GiEK Fundacja Elektrowni Rybnik.