RODZINNY PIKNIK ROWEROWY w Fundacji Elektrowni Rybnik

W sobotę 7 sierpnia Fundacja Elektrowni Rybnik zaprosiła wszystkich miłośników rowerowej rekreacji na wspólne kręcenie nad Zalew. Tutaj nie liczyła się marka i klasa rowerów, rywalizacja, kondycja czy wiek rowerzystów, tylko wspólny wypoczynek w sportowym klimacie.

Wydarzenie rozpoczęła plenerowa msza św. na Karłowej Górce w intencji kolarzy i amatorów turystyki rowerowej. Następnie uczestnicy przejechali z Chwałęcic do Rybnickiej Kuźni trasą nad Zalewem Rybnickim, gdzie od 17:00 na wszystkich, którzy zawitali do Fundacji Elektrowni Rybnik czekały liczne atrakcje, m.in. dmuchańce, animacje dla dzieci, przysmaki z grilla i śląskie wypieki. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się miasteczko rowerowe i pokaz wyczynowej jazdy w wykonaniu uczestnika X edycji programu Mam Talent – Piotra Bielaka.

Inicjatywa skierowana była przede wszystkim do społeczności lokalnej, chcieliśmy połączyć aktywną formę spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze z dobrą zabawą – podkreśla Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Nie zabrakło rybnickich służb: Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku Niewiadomiu oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej przygotowały dla najmłodszych wiele ciekawych gier i zabaw.

Wydarzenie współorganizowali: Stowarzyszenie CHWALYNCIOK, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rybnickiej Kuźni oraz Parafia pw. Św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach.