REGULAMIN TURNIEJÓW PLAY LOUD

REGULAMIN TURNIEJÓW PLAY LOUD

Cykl turniejów LOTTO PLAY LOUD CUP 2021 r.”

w tenisie ziemnym, Rybnik ul. Podmiejska 43,

Korty Tenisowe PLAY LOUD przy Fundacji Elektrowni Rybnik.

 

 1. Wszystkie turnieje „Cykl turniejów LOTTO PLAY LOUD CUP 2021 r.” w grach singlowych zostaną rozegrane w kategorii open.

 2. W turnieju może brać udział maksymalnie 16 zawodników. Pierwszych 8 z rankingu ma zapewniony udział w następnym turnieju.

 3. Zaplanowano rozegranie 6-ciu turniejów, cykl zakończony zostanie turniejem Masters.

 4. Turniej odbywa się w weekend – sobota oraz niedziela. Losowanie czwartek przed turniejem godz. 20:00.

 5. Start meczy – sobota godz. 9:00. Zawodnicy powinni zjawić się na terenie kortów najpóźniej o godzinie 8:45. Spóźnienie 15 min na mecz skutkuje wynikiem – walkower – dla spóźnionego zawodnika.
  W sobotę rozgrywane są mecze do poziomu ćwierćfinałów. Półfinały i finały rozgrywane będą następnego dnia nie przed godziną 10:00. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozegrania półfinałów oraz finałów ze względu na warunki atmosferyczne.

 1. Daty turniejów oraz dodatkowe informacje z nimi związane publikowane będą na bieżąco na Facebook’u, profil Korty Play Loud przy Fundacji Elektrowni Rybnik.

 2. Zapisy do turnieju odbywać się będą najpóźniej do czwartku poprzedzającego turniej godz. 18:00 na obiekcie lub telefonicznie nr 724 724 297 oraz 606 959 975.

 3. Opłata za udział w turnieju wynosi 50 zł. Firma PLAY LOUD Łukasz Lajdamik jako organizator zapewnia piłki turniejowe TRETORN i decyduje również o ewentualnej wymianie piłek podczas meczy.

 4. Turnieje rozgrywane będą systemem grupowym.

 5. Mecze w grupach 4-osobowych rozgrywane będą do 2 wygranych setów. Przy stanie 1:1 w setach + super tie-break. W przypadku 3 zawodników w grupie lub mniej zawodników, mecze będą rozgrywane do 2 wygranych setów. Przy stanie 1:1 rozgrywamy 3-ci set. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany punktacji w setach w zależności od ilości uczestników w turnieju i warunków atmosferycznych.

 1. W turniejach będzie rozstawianych 4. obecnych zawodników zajmujących najwyższe miejsca w cyklu. W pierwszym turnieju cyklu o rozstawieniu decydują miejsca z klasyfikacji końcowej po turnieju MASTERS poprzedniego roku.

 2. Punktacja turniejowa:

Grupy:

 • zwycięzca – 100 pkt.

 • finalista – 80 pkt.

 • 1/2 finału – 60 pkt.

 • 1/4 finału – 40 pkt.

 • 3 miejsce w grupie – 20 pkt.

 • 4 miejsce w grupie – 10 pkt.

 1. Do turnieju Masters awansuje 8 najlepszych zawodników z aktualnej punktacji. Przy równej ilości punktów, o wyższym miejscu decydować będą:

 • ilość zwycięstw w turniejach,

 • różnica setów,

 • większa liczba zdobytych setów,

 • różnica gemów,

 • większa liczba zdobytych gemów,

 • mniejsza liczba rozegranych turniejów,

 • lepszy zawodnik w bezpośrednich meczach,

 • losowanie.

 1. Turniej Masters rozegrany będzie w 2 grupach:

 • A to zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1, 4, 5, 8

 • B to zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 2, 3, 6, 7

 1. Zwycięstwo walkowerem jest traktowane jak każde inne.

 2. Każdy rozegrany mecz zostaje zaliczony do klasyfikacji turniejowej.

 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za mogące wystąpić wypadki związane z ryzykiem uprawiania sportu. Każdy zawodnik przystępuje do gry na własną odpowiedzialność, zważywszy na stan zdrowia.

 4. Organizator nie odpowiada za wypadki spowodowane przez zawodników bądź inne osoby w czasie turnieju. W sprawach nie ujętych w regulaminie decyduje organizator.

 5. Obowiązkowo należy zapoznać się z regulaminem i przestrzegać powyższych ustaleń. Każdy z zawodników przystępując do cyklu rozgrywek przestrzega Kodeksu Postępowania Zawodnika – PZT, zasad ITF rozgrywania meczy bez sędziów stołkowych i regulaminu kortów Play Loud.

 6. Podczas meczy oraz w trakcie rozgrywania turniejów wymagane jest „sportowe zachowanie”. Za używanie wulgaryzmów, awantury, łamanie i niestosowanie się do regulaminu kortów oraz turnieju organizator może zdyskwalifikować zawodnika z turnieju, poprosić o opuszczenie obiektu. Dotyczy to również kibiców przebywających na obiekcie.

 7. Wszystkie sprawy sporne rozstrzyga organizator lub osoba przez niego upoważniona.

 8. Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia turnieju na korty tenisowe Play Loud
  w Stodołach ul. Cisowa 2 lub do Boguszowic, ul. Małachowskiego 145 – informacje
  o przeniesieniu turnieju będą dostępne na stronie Facebook oraz na terenie kortów Play Loud przy Fundacji Elektrowni Rybnik.

 9. W turnieju Masters przewidziane są dyplomy, puchary, upominki i nagrody rzeczowe.

 10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie i rozgrywkach.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i sportowej rywalizacji.

Życzymy sukcesów tenisowych!

Organizator:

PLAY LOUD

Łukasz Lajdamik

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.