Przedszkolaki z Rybnika sadziły drzewa

Należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundacja Elektrowni Rybnik we współpracy z rybnickim nadleśnictwem zorganizowała wspólną akcję sadzenia drzew. Wzięło w niej udział 50 dzieci z Przedszkola nr 37 im. Juliana Tuwima w Rybniku – Rybnickiej Kuźni, które zasadziły ponad 1500 sadzonek buków.

Dzięki takim inicjatywom, jak zorganizowana w Rybniku akcja sadzenia drzewek, z powodzeniem realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, zmniejszając tym samym wpływ działalności wytwórczej na środowisko. Wspieranie postaw ekologicznych i zwiększanie świadomości proekologicznej to jedne z naszych priorytetów  – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Korzystając z okoliczności leśnego krajobrazu, najmłodsi mogli wziąć udział w ciekawej i praktycznej lekcji przyrody. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Naszym celem jest pielęgnowanie i umacnianie wśród społeczności lokalnej świadomości w zakresie ochrony środowiska oraz edukacji ekologicznej. Takie inicjatywy kształtują wrażliwość – szczególnie tych najmłodszych – na bogactwo i piękno przyrody oraz znakomicie wspierają budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od wielu lat angażuje się w liczne projekty z obszaru edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. Jednym z nich są „Lasy pełne energii”, projekt realizowany w Grupie Kapitałowej PGE, w ramach którego współpracując z lokalnymi nadleśnictwami oraz młodzieżą szkolną sadzimy młode drzewa. W latach 2017-2019 udało nam się zaangażować ponad 1140 osób, które posadziły blisko 35 tys. drzewek, głównie świerki, sosny, buki oraz brzozy.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.