Powitanie lata i Noc Świętojańska w Fundacji Elektrowni Rybnik

Już po raz drugi Fundacja Elektrowni Rybnik zorganizowała Noc Świętojańską z powitaniem lata. Wydarzenie odbyło się w piątek, 24 czerwca na terenach zielonych Fundacji nad Zalewem Rybnickim.

Pogoda w piątkowe popołudnie dopisała, dzięki czemu kilkuset uczestników świętowało powitanie lata podczas Nocy Świętojańskiej w Fundacji. Wydarzenie rozpoczęło się zgodnie z planem od prezentacji wokalnych oraz występu Kabaretu Trzeci Wymiar, a zgromadzoną publiczność w świat magii zabrał uczestnik IV edycji programu „Mam Talent” – iluzjonista Tomasz Soja.

Oprócz występów artystycznych na uczestników wydarzenia czekały liczne dodatkowe atrakcje, m.in.: animacje dla dzieci, dmuchańce, warsztaty zaplatania wianków i strugania z drewna, nie zabrakło również gratisowego popcornu, waty cukrowej oraz malowania buziek. Dzięki Fundacji „Nieobcy” można było dowiedzieć się, jak zrobić MOTANKI, czyli lalki mocy z nici i skrawków materiału, wypełniane słomą, roślinami albo ziarnem. Tradycyjnie był również kiermasz rękodzieł wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Latarnia” z Rybnika.

W tym roku wydarzenie połączono z koncertem kultowego zespołu UNIVERSE. Finał imprezy zwieńczyło ognisko i wspólny korowód nad wody Zalewu Rybnickiego w rytm etnicznie brzmiących, słowiańskich pieśni w wykonaniu formacji ZAWIAŁO.

W organizację imprezy czynnie włączyły się: Rada Dzielnicy „Rybnicka Kuźnia”, Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Chwalynciok” oraz Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole.