PGE GiEK z Fundacją Elektrowni Rybnik zasadzili w okolicy Rybnika „Lasy pełne Energii”

29 marca spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, wraz z Fundacją Elektrowni Rybnik oraz Leśnictwem Ochojec, zorganizowała wspólną akcję „Lasów Pełnych Energii”, podczas której posadzono 1500 sadzonek drzew.

„Lasy Pełne Energii” to autorska, ekologiczna inicjatywa realizowana we wszystkich kluczowych spółkach Grupy. Z pomocą oraz pod opieką leśników z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, a także dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej, harcerzy i lokalnych społeczności, w ramach dotychczasowych akcji Grupa PGE przyczyniła się do posadzenia ponad 600 tysięcy drzew, głównie sosen, świerków, buków i dębów.

Rybnicka edycja akcji „Lasów Pełnych Energii” była jedną z pierwszych tegorocznych akcji organizowanych w oddziałach spółki PGE GiEK. W wydarzeniu wzięło udział 60 dzieci z kół zainteresowań działających przy Fundacji Elektrowni Rybnik, które wspólnie z pracownikami Elektrowni Rybnik oraz zarządem fundacji zasadziły ponad 1500 sadzonek sosny pospolitej i modrzewia. Podczas wspólnej pracy uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie i funkcjonowaniu Lasów Państwowych. Akcja zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Dzięki inicjatywie „Lasy Pełne Energii” realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, aktywnie wspierając postawy ekologiczne wśród mieszkańców regionów, w których prowadzimy naszą działalność. Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec pogorszającej się jakości powietrza związanej z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Warto pamiętać, że w PGE GiEK lasy sadzimy nie tylko od święta, ale również w ramach bieżącej rekultywacji terenów pogórniczych w Bełchatowie i Turowie, gdzie do tej pory posadziliśmy łącznie ok. 47 milionów drzew – dodaje Andrzej Legeżyński.

Program Lasy Pełne Energii jest flagowym projektem środowiskowym Grupy PGE. Tegoroczna akcja zorganizowana została we współpracy z Leśnictwem Ochojec, które należy do katowickiego nadleśnictwa.

Takie inicjatywy wzmacniają w lokalnej społeczności świadomość ekologiczną oraz kształtują postawy proekologiczne w szczególności wśród dzieci i młodzieży. To właśnie z myślą o przyszłych pokoleniach troszczymy się o otaczającą nas przyrodę – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Misją Fundacji Elektrowni Rybnik jest wspieranie pozytywnych inicjatyw społecznych oraz społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wziąć udział we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Fundacja uczy świadomego korzystania z zasobów energetycznych ziemi, wyzwala energię do poszukiwania i tworzenia rozwiązań dla lepszej jakości życia wszystkich ludzi oraz wspiera rozwój lokalny.