Otylia Swim Tour w Fundacji Elektrowni Rybnik

Prawie dwustu uczestników szlifowało technikę pływania pod okiem mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak. Projekt Otylia Swim Tour, to cykl warsztatów dla młodych adeptów pływania i ich rodziców, który odbył się w niedzielę 13 czerwca na obiektach Fundacji Elektrowni Rybnik, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Ze względu na pandemię projekt organizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak i Fundację Elektrowni Rybnik był kilkukrotnie przekładany.

Propagowanie aktywnego trybu życia, zdrowego odżywiania, dbałości o kondycję psychiczną, to jeden z głównych celów działalności Fundacji Elektrowni Rybnik, dlatego projekt Otylia Swim Tour idealnie wpisuje się w naszą misję – powiedziała Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Warsztaty prowadzili wykwalifikowani trenerzy pływania oraz przygotowania motorycznego. Dzieci trenowały na basenie i w hali sportowej, a rodzice mieli okazję wysłuchać wykładów dietetyka i psychologa sportowego. Oprócz uczestnictwa w zajęciach dzieci otrzymały również pakiety startowe.

Rodzice narzekają, że dzieci spędzają coraz więcej czasu przed komputerami, że nie umieją ich zmotywować. Nasz projekt łączy dzieci i rodziców, pomagamy, jak komunikować się z dzieckiem, jak je dobrze odżywiać. To są bardzo ważne rzeczy, którymi dzielimy się z rodzicami – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Bezpieczeństwo uczestników było absolutnym priorytetem, dlatego zajęcia prowadzono z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Projekt Otylia Swim Tour jest finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, współorganizatorem wydarzenia w Rybniku była Fundacja Elektrowni Rybnik.