Nowy sprzęt dla rybnickich policjantów

W Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się przekazanie masztu oświetleniowego, którego zakup sfinansowała należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundacja Elektrowni Rybnik.

Sprzęt zostanie wykorzystany przez policjantów z rybnickiej komendy, przede wszystkim przez techników kryminalistyki, którzy zabezpieczają ślady na miejscach zdarzeń. Nowy zakup znacznie usprawni pracę śledczych, szczególnie w porze nocnej. W oficjalnym przekazaniu masztu oświetleniowego Peli 9460 Rals uczestniczyli: szef rybnickich policjantów – insp. Rafał Głuch, Katarzyna Dutkiewicz – prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik oraz Barbara Śmieja – wiceprezes Zarządu Fundacji.