Noc świętojańska w Fundacji

To było niezwykłe sobotnie popołudnie i wieczór w Fundacji Elektrowni Rybnik. Już po raz czwarty na terenach zielonych odbyła się Noc Świętojańską z powitaniem lata.

Doświadczenia poprzednich dni spowodowały, że pogoda w sobotę, 22 czerwca była największą niewiadomą, ale po porannych deszczach już w południe wyszło słońce, które towarzyszyło uczestnikom Nocy Świętojańskiej do samego końca. Wydarzenie rozpoczęło się od występów wokalnych wychowanków studium muzyki działającego w Fundacji. Kolejnym punktem programu były zabawy i animacje dla dzieci, do których ochoczo przyłączyli się również dorośli, natomiast na niezwykły koncert pełen magii latynoskich dźwięków zaprosił zespół Rumba Wachaca. Międzynarodowy skład muzyków prosto z Chile, Peru, Brazylii, Niemiec i oczywiście z Polski zaprezentował energetyczne i rozpalające show. Tradycyjnie nie zabrakło ogniska i świętojańskich opowieści w wykonaniu Marioli Rodzik-Ziemiańskiej oraz korowodu nad wody Zalewu Rybnickiego i wspólnego puszczania wianków.

Na uczestników wydarzenia czekały dodatkowe atrakcje takie, jak: dmuchańce, stoiska gastronomiczne, warsztaty zaplatania wianków, wytwarzania łyżek i grzebieni oraz tkania na bardku. Swój kiermasz z rękodziełami miały również Warsztaty Terapii Zajęciowej „Latarnia” z Rybnika.

Organizację Nocy Świętojańskiej z powitaniem lata wsparła Rada Dzielnicy „Rybnicka Kuźnia”.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.