Dzień otwarty 2019

DZIEŃ OTWARTY FUNDACJI PGE ENERGIA CIEPŁA ORAZ FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA ENERGETYKA

W sobotę 7 września odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Energetyka zorganizowany przez elektrownię PGE Energia Ciepła w Rybniku. W tym roku po raz pierwszy był on połączony z Dniem Otwartym Fundacji PGE Energia Ciepła. Pomimo niesprzyjającej pogody obiekty fundacji oraz część plenerową imprezy odwiedziło ponad 1000 osób.

Tematem tegorocznego festynu był sport. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na torze wodnym do skim boardu, w turnieju łucznictwa oraz piłki nożnej. Młodsi oraz starsi goście sprawdzali się w wyścigach offroad oraz na torze samochodowym napędzanym energią wygenerowaną przez zawodników podczas jazdy na rowerze. W sumie na odwiedzających czekało 20 stanowisk w terenie.

Również na scenie nie zabrakło występów i atrakcji. Warsztaty prowadziły cheerleaderki oraz instruktorki fitness clubu Fundacji PGE Energia Ciepła. Goście mogli również wysłuchać występów uczestniczek warsztatów wokalnych i solistów operetki.

Cieszymy się, że w tym roku nasze święto było okazją do wspólnej zabawy dla mieszkańców Rybnika – mówi Wojciech Sobczak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział w Rybniku. – Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy postanowili sobotnie popołudnie oraz wieczór spędzić z nami i już teraz zapraszamy wszystkich za rok.

Także Fundacja przygotowała bogatą ofertę dla odwiedzających. Goście mogli uczestniczyć w zajęciach grupowych i indywidualnych – aqua aerobiku, breakdance, tańca współczesnego, towarzyskiego, fitnessu i wielu innych.

Podobnie jak w latach ubiegłych ze wszystkich naszych obiektów można było w tym dniu skorzystać za symboliczną złotówkę. – mówi Robert Osóbka, prezes zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła – Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia grupowe dla dzieci i dorosłych oraz strefa relaksu, sauny i basenu. Mamy nadzieję, że wiele osób znalazło coś dla siebie i z chęcią do nas wróci.