5. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – YOU WIN 2019

18 maja 2019 r. zawodnicy po 55 roku życia zmierzyli się w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, nordic walking, pływanie, tenis stołowy i szachy. O godzinie 10:00 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 nastąpiło uroczyste otwarcie Olimpiady, a już od 11:00 zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania. W tym roku pogoda dopisała, co zniechęciło zawodników do osiągnięcia bardzo dobrych wyników sportowych i pozytywnej rywalizacji.

W zawodach wzięło udział ponad 210 seniorów. Gościliśmy na stadionie drużyny z Cieszyna, Gliwic, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Bytomia, Wodzisławia Śląskiego, Żor i Rybnika.

Oficjalnego otwarcia 5. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów YOU WIN dokonał Pan Robert Osóbka – Prezes Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, a nad przebiegiem całej imprezy pracownicy Fundacji i wolontariusze.

Uroczyste wręczenie medali odbyło się o godzinie 14:30 w specjalnie przygotowanej strefie na terenach zielonych Fundacji PGE Energia Ciepła. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

MEDALOWA KLASYFIKACJA WYŁONIŁA 3 NAJLEPSZE DRUŻYNY:

I miejsce – drużyna z Gliwic

II miejsce – drużyna z Rybnika

III miejsce – drużyna z Pszczyny

Po części oficjalnej kończącej sportowe zmagania organizator zaprosił wszystkich sportowców oraz gości na piknik olimpijski z licznymi atrakcjami. Były tańce, poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia i przede wszystkim dobra zabawa.

Ogólnopolską Olimpiadę Seniorów – YOU WIN Fundacja PGE Energia Ciepła organizuje od 2015 roku.

Wyniki 5.OOSS 2019 (PDF)

GALERIA